Állattenyésztés felsőfokon
Cégünkről
Az alapító Kustos Károly szakmai vezetésével 1995 óta foglalkozunk állattenyésztéssel és kutatás-fejlesztési tevékenységgel, Nógrád megyében üzemeltetett állattartó telepünk számos kutatási munka helyszíne.
Az elmúlt évtizedek alatt jelentős tapasztalatokat halmoztunk fel a nyúltenyésztés, baromfitartás illetve takarmányozási, vakcina hatékonysági-, ártalmatlansági és egyéb kísérletek folytatása terén. Munkáink elsősorban az őshonos kisállatfajták hatékony termélésbe vonását, az állatjóléti szempontokat egyre inkább előtérbe helyező állattartást valamint a takarmányozást és az állategészségügy fejlesztéset célozzák.
Telephelyünk
Alsótoldi állattartó telepünkön 20 hektárnyi területen két elkülönített egység működik, ahol megrendelőink igényei szerint különböző biológiai biztonsági szintű épületekben tudjuk végezni a kutatás-fejlesztési vizsgálatokat.
Konvencionális tartóhelyeinken a nagyüzemi körülményekhez hasonló feltételek között tartjuk az állatokat. Sertések tartására kutricás rendszert alkalmazunk, brojlereket mélyalmon, tojótyúkokat ketreces tartási körülmények között tudunk vizsgálatba vonni. Az egymástól nagy távolságra elhelyezkedő épületek, valamint a légterek tagoltsága lehetőséget teremt egyszerre több állatfaj különböző korcsoportjainak és számos vizsgálati csoportnak az egyidejű fogadására és kísérletben tartására. Valamennyi teremben egyedileg szabályozható a világítás, fűtés és légcsere az egyedek igényeinek megfelelően.
SPF állatházaink fekete-fehér öltözővel és zuhanyzóval rendelkeznek, a belső burkolatok és használt anyagok alkalmasak a magas higiéniás feltételek biztosításához. A fényintenzitás és időtartam, hőmérséklet és légcsere teljesen automatizált rendszeren keresztült vezérelt. Az állatok tartásához szükséges technológiai elemek az adott vizsgálatban meghatározottak szerint alakíthatóak.
Referenciák
Szűrt levegős és konvencionális tartóhelyeinken rendszeresen végzünk vizsgálatokat a franciaországi CEVA SANTE Animale SA és magyarországi vállalata, a CEVA-PHYLAXIA Zrt. részére. A több évtizede tartó együttműködés keretein belül baromfi, nyúl, sertés, juh és kecske fajokon végzünk vizsgálatokat, ezáltal szerepet vállalva a modern állategészségügy folyamatos fejlődésében.
Kutatási projektjeinkben rendszeresen együttműködünk a Haszonállat-génmegőrzési Központ és a Magyar Kisállatnemesítők Génmegőrző Egyesülete, a gödöllői Szent István Egyetem valamint az Állatház Kft. munkatársaival.
A Pannonia BIO részére terméktesztelési vizsgálatokat végeztünk egy több hónapon át tartó projekt keretein belül.