SMART Farming technológia kifejlesztése és alkalmazása nagyüzemi, intenzív víziszárnyas nevelési és tömési technológiákban
Lab-Nyúl Kft.
Kedvezményezett neve: LAB-NYÚL Tenyésztő Szaktanácsadó Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság
Projektazonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00237
Projekt cím: "SMART Farming technológia kifejlesztése és alkalmazása nagyüzemi, intenzív víziszárnyas nevelési és tömési technológiákban"
Szerződött támogatás összege: 347 302 160 Ft
Támogatás intenzitása: 68,98 %
A projekt megvalósításának kezdete: 2021.10.01.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2024.09.30
Projekt tartalmának részletes bemutatása:

Projektünk a kacsa- és lúdtermelés tartás- és takarmányozástechnológiáinak azon állatjólléti és hatékonyságot érintő aspektusait kívánja alapul venni, amelyek megtámogatják egy olyan ?SMARTFarming? rendszer létrehozását, amellyel az ágazatot érintő kártékony hatásokkal (madárinfluenza, termelési rendszerben elkövethető hibák, állatvédelmi kritériumok stb.) szemben hatékony megelőzési stratégiát hozhatunk létre.

Ennek értelmében célul tűzzük ki egy olyan komplex technológia kialakítását a nevelési és tömési időszak alatt, amely részben egy tanítható és öntanuló mesterséges intelligencián alapuló rendszer (szoftver), részben pedig annak fizikailag megnyilvánuló részeinek rendszerét (hardver) foglalja magában az alkalmazásra irányuló fejlesztések összességével, amelyek kiterjednek a tartás- és takarmányozástechnológiára, továbbá a töméstechnológiára egy újonnan kifejlesztett tömőadapter által.

Az egyedülállóan komplex alkalmazási célok a következők:

A technológiai elemek működésének detektálása már létező eszközök által, amihez társíthatók az információ-technológiai eszközökkel és módszerekkel rögzített felvételek, amivel eddig nem létező kompetenciákat hozunk létre a termelés és állatjóllét tekintetében. A fentiekhez további adatokat társítunk, amely az állatok közötti különbségekre fókuszál etológiai szempontból elemezve a felvételeket. Továbbá a projektben vizsgálni kívánt takarmány és alom laboratóriumi eredményei is, mint rendszer-elemek szerepet játszanak annak a döntéstámogató rendszernek a létrehozásában, amely a fejlesztésünk során a feltanítható rendszerből a projekt végére egy prevenciót és ezáltal egy biztonságos termelési, állatjólléti szisztémát szeretnénk előállítani, amely így preventíve segíti a termelés hatékonyságát és az állat jóllétének feltételeit.

Ezek összessége a kifejlesztett tömőadapterrel egy komplex rendszer, ami egy rendszeren belül nem fellelhető a piacon, amely által hosszú távon akár egy új brand kialakítására is lehetőség nyílik.